Barevný florbal

header-01-01_756

Nová koncepce výchovy mládeže FbŠ Bohemians BAREVNÝ FLORBAL přináší dětem zábavné výzvy a skvělé odměny. Pojďme společně zvednout děti od počítačů!

Barevný florbal

V Bohemce víme, že v dnešní době je čím dál těžší dostat děti od počítačů a motivovat je ke sportu, nebo dokonce k dodržování zdravého životního stylu obecně. V této uspěchané době většina rodičů nemá, a ani nemůže mít dostatek času na to, aby své děti denně nutila k pohybu a správné životosprávě. Proto přicházíme s projektem BAREVNÝ FLORBAL.

Tento koncept výchovy mládeže jsme rozdělili do pěti úrovní podle věku, označili barvami a oslovili hráče a hráčky z řad našich elitních týmů, aby se se svými dovednostmi stali ambasadory, nebo chcete-li mentory jednotlivých úrovní. Jejich prostřednictvím motivujeme děti nejen k tomu, aby se zlepšovaly ve florbalových činnostech, vedeme je ale také ke sportovní všestrannosti, vzděláváme je v oblasti zdravého životního stylu, učíme je hygienické návyky a sounáležitost s klubem.

Děti se pod dohledem našich zkušených trenérů jednotlivým činnostem věnují na tréninku, zároveň jsou ale vedeny k tomu, aby se některým částem přípravy věnovaly i ve svém volném čase a z vlastního zájmu. Na konci daného tréninkového období děti absolvují tzv. testovací trénink, a pokud prokáží, že všechny činnosti spadající do dané kategorie zvládají bez problémů, dostanou silikonový náramek v příslušné barvě jako dárek a motivaci do dalších tréninků.

Kategorie

bannery_web-01_753_01

Bílá

Bílá úroveň tvoří základní kámen celého procesu. V tomto věku děti, tj. hráči druhým rokem v kategorii přípravky, získávají úplné základy, a to jak ve florbale, tak v pohybových dovednostech obecně a i ve vnímání procesu tréninkové jednotky. Součástí tréninku jsou gymnastické prvky jako kotoul, objevuje se skákání přes švihadlo nebo atletická abeceda. Občas házíme míčkem nebo zkoušíme driblovat. Z florbalových základů tvoří absolutní většinu tréninku nácvik vedení míče, správný postoj a držení hokejky. Vzorem je v tomto pro děti útočnice A týmu žen Hana Poláková, která je svými výběhy a úniky s míčkem na hokejce typická. K nim pochopitelně potřebuje dokonale ovládat vedení míčku a naše budoucí naděje se od ní mají co učit!

 

 

 

bannery_web-02_753

Žlutá

Žlutý náramek děti dostanou, pokud prokáží, že si umí přihrát. Cílem není pouze naučit hráče přihrávku správně technicky provést, důraz klademe také na to, aby děti první rokem v kategorii elévové skutečně chápaly podstatu týmového sportu a uměly přihrávky využít při hře. U dětí rozvíjíme dále také základy dalších sportů, ať už jde o fotbal nebo házenou. Zároveň vytváříme nadstavbu na dovednosti získané dříve – zrychlujeme dribling, kotoul se učíme i pozadu, … Příkladem jde Adéla Bočanová, reprezentantka, která se pohybuje v TOP5 nejproduktivnějších hráček extraligy žen – asistence přitom tvoří téměř polovinu její bodové sbírky!

 

 

bannery_web-04_753

Červená

Přehození překážky, přihrávka vzduchem, vzpor a trojskok, ale především střelba. To jsou hlavní náplně tréninku pro starší elévy. Útočnou sílu našeho elitního týmu mužů tvoří v Tipsport Superlize mezi ostatními klokany i David Šimek, mladší ze dvou bratrů, kteří hrají v Bohemce celou svou florbalovou kariéru. Ne nadarmo v tomto věku také proto apelujeme na vnímání klubové příslušnosti. Učíme malé klokany, že náš klub je jedna velká rodina, kde se všichni vzájemně podporujeme – třeba i tím, že chodíme fandit na zápasy nejvyšší ligy.

 

 

bannery_web-03-03_753

Modrá

Mladší žáci jsou právě na vrcholu zlatého věku motoriky, proto důrazně trénujeme koordinaci, reakční rychlost, dribling zvládáme už „bez koukání“. V tomto věku poprvé formujeme budoucí brankáře a učíme hráče v poli, že je důležité jim pomoci – blokujeme proto střely a pilujeme obranu. Na brankáře nezapomínáme ani co se týče budování vzorů. Těžko by kluci i holky mohli mít za mentora někoho vhodnějšího, než je jednička mužského týmu Ivan Ponomarev. Brankář, který na mezinárodní scéně neohroženě střeží branku ruské reprezentace, už celou řadu let úspěšně brázdí nejvyšší české soutěže a je připraven své umění předávat dalším generacím klokanů.

 

 

bannery_web-05_753

Zelená

Se zelenou úrovní se dostáváme ke zkušenějším mladším žákům. S nimi pilujeme vše, co se dosud naučili, a obohacujeme jejich portfolio dovedností tak, aby byli komplexními a platnými florbalovými hráči a sportovci obecně. Ladíme techniku střelby, tečování a dorážení, pracujeme na zrychlení a spolu s Adamem Růžkem také na zesílení celého těla. Adam je proslulým bojovníkem v zelenobílém dresu, který nevypustí žádný osobní souboj a svou bojovností si získal srdce mnoha fanoušků. Jeho arsenal svalů by navíc nevybudoval bez dodržování kvalitní životosprávy, a tak i on předá dětem pár tipů na zdravý jídelníček.

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz